כיום עיקר עיסוקי הוא בתור מדריך סיורים בברלין. השורשים שלי מתחילים בשנת 1981 בקיבוץ אפיקים, בעמק הירדן מדרום לכנרת. משם עברנו לכפר סבא, שם גדלתי.

בגיל 8 התחלתי את צעדיי הראשונים בעולם המוזיקה ומאז לא הפסקתי. התחלתי לנגן על טובה ויותר מאוחר, טרומבון. הרבה מזמני העברתי על במות בארץ ובעולם.

 מדריך סיורים בברלין כיום - אייל בלהקת הווקה פיפל

ה"ווקה פיפל" – נחשו מי אני?

אחרי השירות הצבאי שלי, התחלתי לשיר אופרה, ואף שרתי כמה שנים באופרה הישראלית. בשנת 2009, התחלתי להופיע עם הרכב האקפלה ה״ווקה פיפל״, שם שרתי את תפקיד הבאס.

 הדרכת סיורים בברלין

הגעתי לברלין בעקבות האהבה  ואני מתגורר פה משנת 2010. לצד העיסוק במוזיקה, הדרכת תיירים ברחבי גרמניה, שהחלה כמעט בדרך אגב, התפתחה עם השנים להיות זהות מקצועית מרכזית ומהנה עבורי.

האתגר שלי בהדרכה: להעביר את ההיסטוריה בצורה ייחודית, כי כולם יודעים את החומר, השאלה היא מה עושים איתו…

הפידבק שאני מקבל הוא שכאשר שומעים אותי מדריך, מקבלים לא רק את המידע היבש. חווים תמונה מוחשית, שמרגישה רלוונטית, מתובלת בהומור ומועברת בצורה פשוטה ויחד עם זאת מרתקת.

השילוב הזה של אהבת ההיסטוריה ועמידה מול קהל, עובד מעולה בהדרכת הסיורים. כמדריך סיורים בברלין פיתחתי את היכולת והכלים לספר את ההיסטוריה בצורה שמתאימה לכל הגילאים. הצעיר ביותר ש"הדרכתי" היה בן 5 חודשים, והכי פחות צעיר, בן 92.

אז בואו לטייל איתי!